Můj první blog :-)

08.01.2017

Blogger... jak se ze mě stává blogger

Každý malý kluk má v dětství přání nebo sen, čím že by to chtěl být až bude velký. Říká se, že nejastěji je to prezident, popelář, řidič kamionu, kosmonaut, fotbalista, voják....Nevím, jestli jsem měl takové sny, každopádně první moje přání ohledně mojí vysněné práce, které si pamatuju, bylo ... kuchař. Všechno vypadalo, že bych mohl skončit s vysokou bílou čepicí na hlavě u velkého hrnce až do okamžiku, kdy jsem se posadil poprvé za počítač. NO počítač, bylo to ZX Spektrum. A najednou ...programátor, bude ze mě programátor. Chyba lávky, životní omyl, byl na světě a já se plácal v oboru,který mi byl tak cizí, až to pěkné nebylo.

Pak mě život vystrčil ze školy do pracovního procesu a já dělal různá zaměstnání. Neřekl bych, "že vším čím jsem byl, jsem byl rád" ale naštěstí jsem velkou oklikou skončil tam, kde jsem chtěl začít, v gastronomii. A teď,teď z nějakého vlastního pohnutí mysli, by jsem chtěl být BLOGGER.

Nevím, kde se ve mně vzala drzost pokusit se psát blog, psát a někomu podsouvat svoje myšlenky. Už svoje slohové práce ve škole bych popsal scénkou z filmu Marečku podejte mi pero:

.."Vy jste?"
" z Kojčic u Pejhřimova"
"a na koho se jdete zeptat?
"Na syna...Plha, pane učiteli"
..á Plha.. tak toje dvojka"
"dvojka, dvojka...tak jdem. S pánem Bohem.."

Takže dvojka a přesto teď tady sedím se sepisuju něco, co by Vám přiblížilo to, co tady vzniká. S mluveným projevem jsem nikdy neměl moc problémů, naopak, dělat ze sebe "kašpara", rozhazovat kolem sebe historky, bavit okolí.... to by šlo. Ale psaní? Tady si vzpomínám na úvod knížky Vladimíra Menšíka, který to popsal asi takto:

..Když jsem měl v knize popsat situaci kdy stará žena jde z lesa a nese dřevo, vypadalo to asi takto. Babička jdouce z lesa.... nesmysl.... babička nesouce dřevo z lesa.... no to ne... babka, iďa z lesa, nesa dřeva ...víš co bábo? Jdi si s tím dřevem třeba do háje, já jdu na panáka....

Tak.... tak už to víte a snad budete k mému psaní velkorysí. Protože se ze mě stává BLOGGER a Vy jste u toho :-)

P.F.V.

PS: při dopsání tohoto příspěvku mě napadlo, že bych se měl podepsat.. a ten podpis by mohl být pseudonym.. a měl by mít váhu..a být hustý.. a výstižný... a ....... budu o tom přemýšlet